پسته اکبری کرمان که دلیل دعوای شدید در بازار شوش شد

آهن بالای آن باعث می شود که برای بهبود گردش اکسیژن در خون بسیار مفید باشد و پتاسیم به فشار خون کمک می کند.

با تمام این خواص، طبیعی است که پسته اکبری کرمان با فواید زیادی برای سلامتی شما همراه باشد. در اینجا برخی از مهمترین آنها آورده شده است.

محتوای چربی غیراشباع بالای آن به جلوگیری از کلسترول بد (LDL) کمک می کند. با اسید لینولئیک و استرول های گیاهی، یک وعده پسته همراه با رژیم غذایی متنوع به کاهش کلسترولی که شما را بسیار نگران می کند کمک می کند.

اگر به این مقدار تیامین که به عملکرد صحیح قلب کمک می کند و پتاسیم که فشار خون را کنترل می کند، اضافه کنید، این میوه خشک متحد خوبی برای حفظ سلامت قلب و جلوگیری از حملات قلبی یا بیماری هایی مانند تصلب شرایین است.

تخمین زده می شود که یک وعده 30 گرم پسته که معادل حدود 49 واحد است، در مجموع 130 کیلوکالری بدن شما را تامین می کند. اگر یک رژیم غذایی متنوع به این غذا اضافه کنید، این میوه ها به جلوگیری از چاقی کمک می کنند.

برخی از مطالعات نشان می دهد که خوردن آنها در پوسته و مجبور به پوست کندن آنها باعث می شود که از مقداری که می خورید آگاهی بیشتری داشته باشید و بنابراین بهتر می توانید میزان غذا را کنترل کنید.

آن ها سرشار از فیبر هستند، بنابراین حمل و نقل روده ای مناسب را نیز ترویج می کنند که به کنترل وزن نیز کمک می کند.

نشان داده شده است که مصرف آجیل قادر است سطح گلوکز خون را کنترل کند و حتی می تواند بار گلیسمی سایر غذاها را کنترل کند، بنابراین مصرف منظم آن برای کسانی که از دیابت نوع 2 رنج می برند بسیار توصیه می شود.

آجیل های مفید که از نظر آنتی اکسیدان پیشی گرفته اند، مقدار زیادی از آنها را فراهم می کنند. بنابراین، آنها از پیری سلول جلوگیری می کنند و احتمال ابتلا به سرطان یا سایر بیماری های دژنراتیو را کاهش می دهند. محتوای لوتئین و کاروتن موجود در آن به بهبود سلامت چشم کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.